WTCC8, Pau: Farfus castiga, Priaulx ramane lider

1. 09/06/2007
  2. Tags: Augusto farfus
    Vezi toate fotografiile (1)
    Augusto Farfus a izbutit sa castige cea de-a doua cursa de la Pau. Intrecerea a contat ca a etapa a 8-a a sezonului 2007 in WTCC. Succesul pilotului sud-american a venit dupa ce mecanicii de la Schnitzer Motorsport au lucrat o jumatate de zi pentru a pregati masina pentru cursa.

Pe locul secund s-a clasat Andy Priaulx, campionul en-titre in WTCC. Gratie acestui rezultat, Priaulx ramane lider al ierarhiei generale, urmat de Farfus.

Tiago Monteiro a obtinut al doilea podium consecutiv la Pau si a fost urmat in ierarhie de Rob Huff, pilotul celor de la Chevrolet. Marc Gene a terminat pe locul cinci, in timpce ultimele locuri in puncte au fost ocupate de Yvan Muller, James Thompson si castigatorul primei curse, Alain Menu.