© 2026 Auto.ro
Fanii marcii Nissan si nu numai vor trebui sa astepte mai mult decat ar fi crezut pana cand vor vedea noul Nissan 370Z. Din cauza reducerii capacitatii de productie a fabricii de la Tochigi, primul model nu va ajunge in Europa inainte de iulie 2009.
Programata sa debuteze in aceasta luna, productia a fost amanata pentru luna aprilie a anului viitor, ceea ce inseamna ca potentialii clienti vor putea sa-si pre-comande o masina din ianuarie incolo.
La uzina din Tochigi se produce si modelul GT-R, precum si intreaga gama Infiniti. Apropo de GT-R, inca nu se stie daca si cum va fi afectata lansarea acestuia din aprilie 200, insa un purtator de cuvant de la Nissan a declarat ca "nu preconizam nici o amanare".
Anul 2026 vine cu noi schimbări în Formula 1
Ce trebuie să știi, dacă vrei să joci online pe sistemul de infotainment al mașinii
Când începe sezonul 2026 din Formula 1?
Electrificarea forțată a flotelor rent-a-car riscă să saboteze un sector esențial pentru diaspora romaneasca
Licitații auto SUA: cum funcționează și cum economisești la import
Formula 1 2025: Banca Transilvania, partener oficial al echipei McLaren la GP Ungaria